O mnie – misja

Coaching / Mentoring EFEKTÓW dla Przedsiębiorców oraz właścicieli firm.
Maksymalny wycisk dla ego 🙂

Rozwój świadomości to poszukiwanie prawdy. Prawda prowadzi do pozytywnych efektów – rezultatów oraz dynamicznego wzrostu.

Cała prawda o biznesie, kapitalizmie, przedsiębiorczości i wspaniałych owocach (efektach) przedsiębiorczego tworzenia rozwiązań problemów dzisiejszego świata.

Przedsiębiorczość to specyficzna forma realizacji potencjału w tym świecie. Wymaga największego poziomu dorosłości, zaradności, dyscypliny i radości pochodzącej z czasami nieskończonych ilości działania, które to trzeba włożyć aby zbudować naprawdę wartościowe przedsiębiorstwa dostarczające wysokiej jakości produkty czy usługi ( rozwiązania ).
Przedsiębiorczość wymaga od nas tylko stu procentowego zaangażowania i oddania. Takie zaangażowanie nazywamy dążeniem do doskonałości. Gdy wszystko robimy najlepiej tak jak potrafimy.

Jeżeli wzięliśmy już odpowiedzialność za to, że sukces lub porażka naszych przedsięwzięć nie leży na zewnątrz nas – ale wyłącznie w umyśle przedsiębiorcy – jesteśmy gotowi na najwspanialszą podróż  – tworzenie rozwiązań, które podnoszą jakość życia ludzi na całym świecie. Produktem ubocznym tego procesu jest obfitość. Ogromny poziom obfitości. I to dzieje się zawsze. Do tego też trzeba się przyzwyczaić i zaakceptować bez poczucia winy.

 

Misją zajęć dla przedsiębiorców, które prowadzę z powodzeniem już od wielu lat jest :

 • Przekazanie prawdy o tym, że ogromne ilości godzin pracy są niezbędne aby stworzyć coś wyjątkowego w swej jakości – ale nastawienie do pracy – jest już tylko programem. Każdy przedsiębiorca może zamienić nastawienie wysiłku, zmagania i cierpienia na radość. Wtedy nie czekamy na szczęście wtedy, gdy zrealizujemy cel – szczęście towarzyszy nam w każdej chwili naszego życia. Przez to przestajemy się męczyć. Nasza efektywność wzrasta w takim tempie w jakim do tej pory nie wyobrażaliśmy, że jest możliwy.
 • Upewnić się, że każdy przedsiębiorca rozumie fundamentalne prawa świadomości, których trzymanie się w praktyce oznacza doświadczenie sukcesów za sukcesem w każdym przedsięwzięciu za które się zabieramy. I dotyczy to każdego etapu rozwoju przedsiębiorcy, jeżeli nie odnieśliśmy jeszcze większych sukcesów – zaczynamy je odnosić, a jeżeli już je odnosimy doświadczamy jeszcze wyższych poziomów sukcesu w biznesie
 • Dopóki czegoś nie doświadczyliśmy – nic o tym nie wiemy. Posiadamy informacje.Pytanie brzmi – czy jesteśmy już gotowi przejść z poziomu teorii na poziom praktyki i naprawdę doświadczyć tego co zdecydujemy doświadczyć. Głównym celem zajęć dla właścicieli firm – jest odprogramowanie umysłu z całego fałszu oraz wszelkich iluzji – na temat sukcesu, biznesu, kapitalizmu, zarabiania pieniędzy, prowadzenia własnej firmy oraz rozwijania jej – 10 a nawet i 1000 krotnie.
  Funkcją przedsiębiorcy jest być ekspertem w dziedzinie ludzi. To odpowiedzialność każdego lidera.
  Moją misją jest pomagać przedsiębiorcom stawać się samodzielnymi, niezależnymi, wolnymi wewnętrznie liderami, którzy potrafią inspirować innych ludzi do działań na najwyższym możliwym dla nich poziomie oraz stopniowo coraz wyżej. Według mnie, jeżeli musisz kontrolować ludzi wokół Ciebie – to nie jesteś liderem.
  Dlatego jestem wymagający. Nie jestem w stanie pomóc nikomu stać się naśladowcą – mogę wyłącznie pomóc Ci stać się liderem. A droga przywódcy wymaga ekspresowego tempa w dorastaniu i usamodzielnianiu się. Wiary w siebie i swoją moc.Niektórzy ludzie mogą pozwolić sobie na słabsze dni, gorsze momenty i kiepskie samopoczucie – prawdziwy przywódca – przedsiębiorca – nie może – gdyż wybiera bycie przykładem ogromnej mocy i energii – lider energetyzuje kierunek rozwoju firmy – to jego energia inspiruje cały zespół do przekraczania wszelkich ograniczeń i efektywnej realizacji celów.
 • Realizm – Czyli działanie oparte o prawdę dotyczącą tego jaki świat jest – nie zaś tego jak chcielibyśmy aby nasz świat wyglądał
  Realiści – osiągają swoje cele. Mają efekty, gdyż myślą strategicznie. Spontaniczność jest super gdy spędzamy czas z bliskimi, jesteśmy w etapie twórczym tworzenia firmy. Gdy stworzymy już wizję tego co jest naszą intencją stworzyć – przychodzi pora na zdyscyplinowane myślenie i działanie – tzw. planowanie strategiczne.
  Odpowiedz sobie szczerze na pytanie : czy rzeczywiście posiadasz strategię swojego życia oraz firmy, którą prowadzisz – czy raczej zdarza ci się iść przez życie reagując na to co pojawi się przed tobą w danej chwili ? Inaczej mówiąc – tworzysz własne życie według własnych standardów – czy reagujesz na to – co dzieje się wokół ? Planowanie strategiczne oznacza, że w Twojej firmie w ciągu dnia wykonywane są wyłącznie czynności, które przynoszą określone efekty. Okazuje się najczęściej, że wystarczy 20% najważniejszych działań – są one odpowiedzialne bowiem za 80% sukcesu firmy.

 

 

Adam Krasowski

Mój background to środowisko wysoko-wyspecjalizowanych rozwiązań technologicznych ( fundament wiedzy o technologii: Wojskowa Akademia Techniczna, Wydział Cybernetyki, który po 3.5 roku studiów dziennych opuściłem aby zająć się biznesem na poważnie, bardzo szybko przechodząc do świata inwestycji, tworząc własny prywatny fundusz typu Venture Capital – inwestujący w sztuczną inteligencję i robotykę ).
Dziś już jako inwestor – wspieram finansowo oraz w formie doradczej / mentoringowej  szybko skalowalne biznesy, które według mnie przyniosą największą wartość w czasie dla jak największej ilości osób na świecie.  Jestem bardzo wdzięczny za wszystkie propozycje – uprzedzam, że nie przyjmuję ( nie potrzebuję) zewnętrznego kapitału inwestycyjnego – zarządzam wyłącznie własnym.

To co obudziło moją inspirację do służenia przedsiębiorcom jeszcze bardziej – to prosta obserwacja efektów ludzi z którymi rozmawiałem o filozofii biznesu. Przedsiębiorcy, którzy wdrożyli w praktyce zasady o których mówiłem zaczęli odnosić coraz większe sukcesy. 

Wszystkie zasady tworzenia i rozwijania biznesu o których uczę – doświadczyłem w praktyce – nazywam je Business Excellence. Ze względu na fakt mojej bliskiej relacji ze światem technologii –  moją inspiracją jest sukces przedsiębiorstw pochodzących z Doliny Krzemowej. Nie mówimy tutaj o miejscu – raczej chodzi o kulturę efektów, która tam panuje.
Sukcesy przedsiębiorstw pochodzących z tamtego rejonu są oparte w 100% na kulturze Coachingu i Mentoringu. Business Coaching i Mentoring zaprojektowany przeze mnie ma nauczyć każdego z nas myślenia i działania zorientowanego na osiąganie określonych rezultatów w określonym czasie (i budżecie). Dodatkowo odpowiadam na pytanie skąd wziąć duchową energię i inspirację do działania.

Moje poszukiwania doprowadziły mnie także do odpowiedzi na pytania jak mieć zawsze spokój i ciszę w umyśle. Jak podchodzić do życia z poczuciem humoru i być szczęśliwym bez względu na to co dzieje się wokół nas. Okazało się, że prawie wszyscy jako przedsiębiorcy myślimy, że gdy osiągniemy cele finansowe, kupimy to co chcemy kupić będziemy szczęśliwi. Gdy już jednak wrócimy z tych wszystkich wycieczek, popatrzymy na wszystko co kupiliśmy okaże się, że prawdziwa realizacja siebie nie polega na szukaniu przyjemności w świecie zewnętrznym. Szczęście jest wyborem, decyzją. A jesteśmy szczęśliwi tak bardzo jak służymy ludziom. Kluczem rozwoju nie jest odniesienie sukcesu. To jest proste. Kluczem jest przetrwać ten sukces. Odnaleźć wyższy sens w służeniu ludziom – nie przywiązując się emocjonalnie do świata. Wtedy zobaczymy czym jest wolność. Nikt i nic nie jest w stanie wytrącić nas ze stanu spokoju. To jest właśnie wolność.

 


 

 


W 21 wieku, w którym wszystko wciąż zmienia się z niespotykaną dotąd szybkością, zmieniają się także sposoby tworzenia, zarządzania oraz rozwoju i wzrostu każdego biznesu – bez wyjątku.
W wieku umysłu i kreatywności, nie ten, który pracuje ciężej – ale ten, kto dostarcza najwyższą JAKOŚĆ – w najlepszej cenie – do jak najlepiej poznanej grupy odbiorców oraz robi to mądrze i szybko odnosi największe sukcesy.
Największą umiejętnością współczesnych przedsiębiorców jest bardzo szybkie uczenie się i oduczanie. Stare metody i rozwiązania nie znajdą już bowiem miejsca w teraźniejszości. Ci, którzy próbują w 2016 roku prowadzić biznes tak, jakby był to rok 2006 – zatrzymali swój wzrost.

Przyszłość leży w rękach przedsiębiorców … Obecnie w Polsce obserwujemy w praktyce historię, którą zna zapewne każdy odnoszący sukcesy człowiek biznesu – historia ta przedstawiona w książce “Atlas Zbuntowany” autorstwa Ayn Rand (Atlas Shrugged – druga po Biblii najczęściej czytana ‘książka’ w USA) . Niestety – jeżeli przedsiębiorcy nie będą budowali wartości dodanej – jakość życia całego społeczeństwa spadnie w drastycznym tempie. Syndrom ofiary – poddawanie się – jest przeciwieństwem sukcesu osobistego, wolności i obfitości – do której każdy z nas ma prawo i każdy może sobie taki sukces i obfitość stworzyć  ( więcej zachęcam do czytania bloga – tam tłumaczę zasady tego jak łatwo możemy zmienić nasz umysł i zmienić naszą przyszłość – w prosty – pozbawiony walki i zmagania się sposób) 

Przyczyna tego, czy doświadczamy sukcesów oraz dostatku jako przedsiębiorcy – nie leżą w świecie zewnętrznym ale zależą wyłącznie od naszego wyboru, naszej decyzji. Przedsiębiorcy są odpowiedzialni za dokonanie tego wyboru – to nie rynek decyduje o Twoim sukcesie – spotkasz bowiem osoby, które bez względu na to na jakim rynku działają – odnoszą sukcesy.
Nie oszukuj się też – uwolnij całkowicie dumę – będziesz potrzebować mnóstwo zasobów – szczególnie finansowych aby zbudować coś wspaniałego ! Potrzebujesz nauczyć się współpracować z ludźmi, którzy już odnieśli ogromne sukcesy i zechcą współpracować z Tobą – ryzykując swoje zasoby na rzecz Twojej przedsiębiorczej wizji.
Moją rolą jest być tylko tym, który potrafi pomóc Ci przejść ze świata “walki i niedostatku” do świata ” sukcesu i obfitości ” w biznesie i w życiu.
Większość przedsiębiorców nie chce być naprawdę przedsiębiorcami – chcą tylko przyjemności i dobrej zabawy – chcą tylko pieniędzy – dlatego osiągają tylko w pewnym stopniu ograniczone poziomy przeciętności i nigdy nie tworzą trwałego, znaczącego dostatku.

kontakt :
biuro@adamkrasowski.pl
tel. +48502419413